Solidna partija Đedovića u pobjedi Bayerna

Ubacio 10 poena

Košarkaši minhenskog Bayerna pobijedili su kao gosti Mittledeutscher 95:77 u susretu 17. kola njemačke BBL lige.

Većim dijelom ove utakmice viđena je izjednačena košarka, a pobjednika je na kraju odlučila treća dionica.

Nakon 20 minuta igre bilo je neriješeno (43:43), da bi Bayern vrhunskom igrom u trećoj četvrtini završio posao i imali su čak plus 16 na ulasku u posljednju dionicu, 53:69.

Do kraja je Bayern lagano završio posao i slavili su pobjedu od plus 18 za ukupno 17 pobjedu u sezoni.

Bh. košarkaš Nihad Đedović je na parketu proveo 20 minuta i ubacio je 10 poena uz šest skokova. Najefikasniji je bio Devin Booker sa 24 poena, dok je kod domaćih Đorđe Drenovac ubacio 21.