Sparsi imali 23 poena prednosti, pa poraženi od Posušja

Nevjerovatna pobjeda gostiju

S. Mlaćo
Pomalo nevjerovatan poraz upisali su košarkaški Sparsa danas protiv Posušja u okviru 11. kola Prvenstva BiH.

Bilo je 85:83 za goste koji su u većem dijelu meća bili u podređenom položaju, no na kraju su se radovali.

Domaći su bolje otvorili meč, slavili 24:17, a zatim dodali gas te na pauzu otišli pri vodstvu 47:24.

Već tada mnogi su bili ubijeđeni da će ostatak meča biti samo formalnost, no gosti se nisu predavali.

Posušje treću četvrtinu dobija 27:21, a onda neizvjesna završnica.

Nepune dvije minute prije kraja gosti su i poveli, te na kraju slavili 85:83. O tome koliko su bili superiorni najbolje potvrđuje rezultat posljednje četvrtine, a on je glasio 29:15.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Sparsi su sada na omjeru 6-5, a Posušje 6-4.

U ovom kolu odigran je i meč OKK Čelik – KK Promo Donji Vakuf, a gosti su slavili 107:67.