Sparsi očekivano savladali Mladost

Liga 10

Košarkaši Sparsa pobijedili su u 17. kolu Lige 10 Mladost sa 76:74.

Sparsi su bolje otvorili meč, a prvu dionicu završili su s vodstvom 27:22, ali gosti iz Mrkonjić Grada uspjeli su da se vrate do kraja poluvremena i da povedu. Na odmoru su vodili 44:41.

Treća dionica bila je ključna za goste, pošto su u istoj Sparsi imali 21:12. U zadnjoj četvrtini domaćin je održavao prednost, ali je Mladost uspjela da se vrati na minus dva u samom finišu, no na kraju domaćinu pripada pobjeda.

Za Sparse je ovo bila 11. pobjeda, dok je Mladost upisala 12. poraz. Sparsi će, prema svemu sudeći, igrati Final Four uz Bosnu i Zrinjski, te Slobodu.

Kovačević je predovdio večeras Sparse sa 17 poena, dok je Bašić dodao 16. Na drugoj strani Vučković i Stanojević su ubacili po 19, a Patković 16 poena.

Spars - Mladost 76:74 (27:22, 14:22, 21:12, 14:18)

Spars: Spasov, Jovanović 11, Vukasović, Kočić, Babović 9, Manjgafić 10, Biberović 3, Kovačević 17, Stepanović 3, Bašić 16, Durmo 6, Pirić 1.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Mladost: Srdić, Đurđević 3, Ljuboja, Milošević 3, Kljajić, Ivetić 2, Vučković 19, Jotić, Nišanović 9, Stanojević 19, Patković 16, Marković 3.