
Trijumf Orlova
Srbija izgleda moćno: Jokić i društvo sredili Francuze na gostovanju!
Košarkaška reprezentacija Srbije savlada je večeras u Lyonu selekciju Francuske rezultatom 79:67.
Ozbiljne prijateljske utakmice košarkaši Srbije započeli su duelom s Francuskom u predgrađu Lyona. Orlovi Svetislava Pešića odigrali su jako dobar meč i na kraju su slavili pobjedu.
Francuzi su bolje ušli u meč. Kontrolisali su rezultat većim dijelom prve dionice, a u jednom trenutku su imali i 10 poena prednosti, 23:13.
Ipak, završnica prve dionice pripada Srbiji. Serijom od 5:0 Orlovi dolaze na samo minus pet nakon deset minuta igre, 23:18.
U drugoj dionici apsolutna dominacija Srbije. Nikola Jokić je uništavao Francuze koji u fazi napada s druge strane nisu mogli ništa pogoditi.
Serijom od 16:0 Srbija stiže do dvocifrene prednosti koju održava do kraja prvog poluvremena nakon kojeg je imala prednost od 13 poena, 45:32.
Oglasi
Prednost Srbije je tokom trećeg perioda išla i do plus 17. Ipak, Francuska se uspjela vratiti u utakmicu, te su na ulasku u posljednju dionicu imali samo minus osam, 60:52.
Iako je Srbija na otvaranju posljednje dionice ponovo otišla na 13 poena prednosti, tim Svetislava Pešića doživljava pad u igri. Mathias Lessort je u tim trenucima igrao fenomenalno i doveo je Francuze na minus šest, 69:63 i to na četiri minute prije kraja, da bi potom Nikola Jokić dobio petu ličnu grešku i morao je na klupu.
Igrali su Francuzi u tim trenucima izuzetno jaku odbranu. Bekovi Srbije su bili u konstantnom pritisku i Francuzi dolaze na minus četiri, 69:65.
Micić potom pogađa vrlo važnu trojku za plus sedam, zatim i Petrušev pogađa za plus devet na 1:41 do kraja (75:66).
Oglasi
Tačku na ovaj meč trojkom je stavio Bogdan Bogdanović na minut prije kraja kada je razlika ponovo otišla na plus 11 i povratka Francuzima više nije bilo.
Nikola Jokić je predvodio Srbiju u ovom meču s 20 poena i 12 skokova za 30 minuta na parketu. Iz igre je šutirao 8 od 13, ali s linije bacanja je imao samo tri ubačaja od osam pokušaja.
Bogdan Bogdanović je s 15 pena bio drugi najefikasniji igrač kod Orlova, dok je kod Francuske Victor Wembanyama ubacio 14, a Yabusele 12 poena.
Naredni izazov za Srbiju su mečevi s Australijom i Sjedinjenim Američkim Državama koji se 16. i 17. jula igraju u Abu Dhabiju.
Prijateljski meč:
Francuska - Srbija 67:79 (23:18, 9:27, 20:15, 15:19)
Francuska: Wembanyama 14, Yabusele 12, Ntilikina 9, Fournier 8, Lessort 8, Batum 5, Strazel 5, Coulibaly 3, Gobert 3, Albicy, Cordinier, De Colo.
Srbija: Jokić 20, Bogdanović 15, Avramović 9, Marinković 8, Dobrić 7, Gudurić 7, Petrušev 6, Micić 5, Milutinov 2, Plavšić, Jaramaz, Radanov, Pokuševski.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.