Nakon rekorda karijere

Teletović: Moraš biti spreman kada te pozovu

Dugo je čekao šansu, ali Mirza Teletović ove sezone igra sve više u Brooklyn Netsima i sada je Dallasu ubacio 34 poena, njegov rekord u NBA.

"Samopouzdanje je veoma važno, sa njime je lakše pogađati šuteve, kretati se po terenu i raditi bilo šta“, rekao je reprezentativac BiH, koji je u drugoj četvrtini postigao čak 24 poena, te dodao:

"Mislim da je veoma važno da čovjek bude strpljiv i da čeka svoj trenutak. Moraš da budeš spreman kada te pozovu, pošto u suprotnom ne možeš da uradiš ništa".

Teletović je pogodio sedam trica iz 11 pokušaja (12/18 iz igre), a ukupno je upisao 34 poena i 6 skokova. Mirza je zaslužio i pohvale trenera Jasona Kidda. 

"Njegova radna etika je fascinantna, ne pojavi se samo na utakmici kako bi šutirao, radi ekstremno naporno na svakoj utakmici. Veliko priznanje treba odati i saigračima, koji vjeruju u njega", rekao je legendarni playmaker. 

Ni timske kolege nisu štedile komplimente na račun najboljeg bh. košarkaša nakon sjajne partije. 

"Definitivno je prošle sezone bio frustriran jer nije mnogo igrao. U Evropi je dugo bio jedan od najboljih igrača i logično je da mu je nedostatak minuta malo pogodio ego. Osjećao je da može da doprinese ekipi, a nije dobijao šansu. Sada kada je dobija, maksimalno je koristi“, smatra Williams.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najnovije vijesti