Nevjerica u Hrvatskoj zbog prisilne revolucije: "Vučić je uspio, hrvatski klubovi su brutalno..."
Foto: Starsport

Slijede znakovite promjene u ABA ligi

Nevjerica u Hrvatskoj zbog prisilne revolucije: "Vučić je uspio, hrvatski klubovi su brutalno..."

Admin Čaušević

Regionalna ABA liga će u narednoj sezoni brojati 20 klubova. Sve to je izazvalo nevjericu u Hrvatskoj pošto su klubovi vlasnici lige preglasani i praktično su se morali pomiriti sa odlukom većine.


Tokom ljeta u regiji će doći do svojevrsne košarkaške revolucije pošto slijede znakovite promjene u ABA ligi koje uključuju proširenje na 20 klubova.

Zadar i Cibona koji su vlasnici dioničari jedinog regionalnog takmičenja su zajedno s Krkom bili protiv takve odluke, ali su preglasani.

Tim povodom zagrebačke Sportske novosti su donijele tekst u kojem se između ostalog govori da je predsjednik Srbije, Aleksandar Vučić, uspio dobiti ono što je i želio.

"Aleksandar Vučić je uspio: ABA liga postat će definitivno srpska liga! Hrvatski klubovi brutalno preglasani", piše najpoznatiji sportski dnevni list u regiji.

Hrvati navode da će pozivnica za takmičenje koštati 400.000 eura te da bi u tom slučaju na scenu mogao stupiti Vučić upumpavanjem državnog novca u razne klubove.

Oglasi

"Kako su srpski klubovi na ogromni poguranac aktualnog srpskog režima postali nedodirljivi za ostatak društva u regiji, jer ne radi se tu samo o Zvezdi i Partizanu koji se u proračunima s državnim novcima zaustavljaju na 25 miliona eura za sezonu svaki.

"Državna intervencija stvorila je mogućnost i da ostali postanu jači i bogatiji. Pa se može dogoditi, recimo, da Zdravlje iz Leskovca dobije od Aleksandra Vučića 400.000 eura i zaigra ABA ligu. Nemoguće? Nije nemoguće."

Dalje se piše o samom formatu tkamičenja prema kojem bi prvenstvo bilo podijeljeno na dvije konferencije koje bi se nakon regularnog dijela takmičenja podijelile na Ligu za opstanak i Ligu pra prvaka.

"S obzirom na financijsko stanje naših klubova, izvjesno je da bi barem dva od tri naša kluba, a možda i sva tri bila u toj Ligi za ostanak, pa vjerojatno ne možete dočekati 18 utakmica obračuna u donjoj zoni."

"Prevedeno to bi značilo da neko od naših uopće neće zaigrati protiv Zvezde ili Partizana, a to je posljednji argument, 'jedino moguće igranje protiv boljih', kojega se hvataju zagovornici regionalne lige."

Oglasi

"Kako bilo, o svemu ovome će raspravljati netom imenovana komisija. Ne, nije šala. U toj 0'komisiji", baštiniku prošlih vremena, bit će predstavnici Partizana, Zvezde, Cedevita Olimpije, Budućnosti i Cibone.

"Jasno je da će svaka ideja Cibona u ovom društvo biti brutalno preglasana."

Sportske novosti navode kako se iza svega krije ideja Vučića da zavlada košarkaškom scenom u regiji pošto je taj sport jedini u kojem su Srbi bolji od ostalih.

"Iako je ABA liga krenula bez srpskih predstavnika prije četvrt stoljeća, stigli smo u poziciju da oni kreiraju i odlučuju o svemu."

Potražite više informacija na temu ABA liga:

"To je možda bila i strategija Aleksandra Vučića kad je gurnuo veliki novac u klubove u Srbiji. Košarka je jedini sport u kojemu, pa i zbog ulaganja s potporom države, Srbija ima primat u regiji.

"I u kojemu se ruga i postavlja pravila guskama u magli koji dolaze sa strane", poručili su iz Sportskih novosti.

Top Komentari

Krivaja Zavidovići
Ja ne mogu vjerovati da Hrvatska ne može finansijski pogurati svoje klubove, da pojedini klubovi stvoreni praktično juče glatko pobjeđuju Cibonu u Zagrebu ili u Splitu... Zadar je nešto bolji, ali nedovoljno...
0 0
USABIH
Vucic ponovo hehehehe
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi