Zadar i Crvena zvezda preokretom do pobjede
Spektakularna dvorana "Krešimir Ćosić" u Zadru

NLB liga, 1. kolo

Kompletirano je prvo kolo regionalne košarkaške NLB lige. Većih iznenađenja nije bilo. Crvena zvezda je slavila kod FMP-a, a Elmedin Kikanović je ubacio 14 poena za Beograđane.

U novoj dvorani, „Krešimir Ćosić“, Zadar je dočekao Split na otvaranju nove sezone u prvom kolu regionalne lige NLB lige. Split je bolje otvorio susret i održavao je rezultatsku prednost tokom većeg dijela prvog poluvemena. Zadar je krajem druge dionice susreta serijom od 7:0 stigao do izjednačenja (32:32). Pred sam odlazak na odmor zaredale su se dvije splitske vezane trice, čime je gostujuća momčad na poluvrijeme otišla s prednošću na svojoj strani (34:38).

Splićani su upravo tricama, koje su im u prvom poluvremenu bile dosta jako oružje, započeli drugi dio susreta čime su nastavili kontrolisati meč. Sa odličnom serijom od 10:0 Zadar je ušao u posljednjih deset minuta susret. Gosti iz Splita su svoj prvi koš u posljednjoj četvrtini postigli tek u 35. minuti, što je omogućilo domaćim košarkašima da prelome dalmatinski derbi u svoju korist. Najefikasniji u redovima domaćih bio je Dixon sa 27 poena, dok je Grant predvodio Splićane sa 16 koševa.

Svetislav Pešić je debitovao pobjedom na klupi Crvene zvezde na zvaničnim utakmicama. Crveno-bijeli su na otvaranju sezone savladali FMP u Železniku sa 84:78, nakon velikog preokreta.

˝Panteri˝ su vodili tokom većeg dijela utakmice, u pojedinim trenucima i sa 17 poena prednosti, ali je Zvezda u posljednja dva i po minuta napravila seriju od 15:1.
Najefikasniji kod pobjednika bili su Kešelj sa 18, Marinović sa 15 i bh. reprezentativac Elmedin Kikanović sa 14 poena. Doskorašnji igrač tuzlanske Sloboda Dite Milan Milošević ubacio je 2 poena. Labović sa 18 i Protić sa 12 poena su predvodili FMP.