Zadar na korak od opstanka u ABA ligi
Zadar je uspio ostvariti veliku pobjedu

Majsorica će odlučiti ko će u ABA 2 ligu

E. Dindić

Zadar je slavio na gostovanju u Skoplju protiv MZT rezultatom 78:77, te tako izborio majstoricu za opstanak u ABA ligi.

Veći dio utakmice činilo se da će Zadar od iduće sezone igrati u ABA 2 ligi. MZT je od početka susreta bio u vodstvu a početkom trećeg perioda imali su i 14 poena prednosti. Uspjeli su izabranici Ante Nazora do početka odlučujućeg perioda smanjiti veliki zaostatak i nakon 30 minuta igre imali samo dva poena zaostatka.

Poveo je Zadar na četiri minute prije kraja susreta sa 69:67 i do kraja nije više ispuštao vodstvo. Imao je MZT zadnji napad za pobjedu ali Woodard je promašio šut.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Mario Little sa 20 poena dok je Luka Žorić dodao 17.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

U redovima MZT-a bolji od ostalih bili su Amerikanci James Woodard s 26 i Lester Medford sa 17 poena.

Treća odlučujuća utakmica u Zadru odlućiće ko će od ova dva tima i iduće godine nastupati u ABA ligi.