Zadru hrvatski derbi pred 10.000 ljudi
Zaslužen trijumf Zadrana

NLB Liga, 15. kolo

Košarkaši Zadra savladali su Cibonu (86:77) u 15. kolu NLB lige, a utakmica odigrana u dvorani Kršimira Ćosića pred 10. 000 gledalca predstavljala je i derbi 15. dionice regionalne lige.

Gosti iz Zagreba parirali su domaćima samo u prvoj četvrtini, a pitanje pobjednika je riješeno u drugoj četvrtini koju su Zadrani rijšili u svoju korist rezultatom 31:19. Junak Zadrove pobjede bili su Rok Stipčević koji je odigrao cijeli susret, postigavši 22 poena, te dodavši pet asistencija i dva skoka, te Dejan Ivanov sa isto 22 poena od kojih je jedna ključna trica u 38. minuti kojom je Zadar slomio posljednji nalet Cibosa. Kod Cibone bolji od ostalih bio je Alan Jeffrey Anderson koji je postigao 18 poena.

Crvena zvezda je bez dosta problema savladala Krku rezultatom 77:67. Doprinos u trijumfu Beograđana dao je i naš Elmedin Kikanović koji je za 19 minuta u igru ubacio deset poena i upisao je pet skokova.

U drugom hrvatskom duelu, Split CO je u Trnskom savladao Zagreb rezultatom 78:65. Najzaslužniji za šestu pobjedu Splićana bio je Siniša Štemberger koji je ubacio 31 koš.

Jasmin Hukić sa osam peona nije pomogao Union Olimpiji koja je poražena na gostovanju kod FMP-a. Tim iz Železnika slavio je pobjedu rezultatom 82:70. Najmanje koševa postignuto je u Domžalama gdje je Partizan savladao Helios rezultatom 59:49.