Zadru hrvatski derbi u "Jugoslaviji"
Kikanović je vodio Zvezdu do pobjede kod Krke

NLB liga, 2. kolo

U derbi susretu 2. kola NLB lige, košarkaši Zadra večeras su u Zagrebu savladali Cibonu rezultatom 94:87, a druge pobjede u isto toliko nastupa ostvarili su i košarkaši Crvene Zvezde, Partizana i Budućnosti

U hrvatskom derbiju, Cibosi su mnogo bolje otvorili utakmicu i u petoj minuti su već imali „plus 9“ (17:8), a poluvrijeme su domaći okončali u svoju korist rezultatom 46:37. Međutim, u nastavku susreta Zadrani su se probudili pa treći period susreta riješavaju u svoju korist (15:27), za vodstvo od tri poena razlike (61:64). I u posljednjoj četvrtini, gosti su držali konce igre u svojim rukama i na kraju su ostvarili sasvim zaslužen trijumf. Zadar je do pobjede došao na krilima Gečevskog i Rančića koji su ubacili po 20 poena, dok Ciboni nije pomogao ni Earl Calloway koji je ubacio 26 poena.

Crvena zvezda nije imala većih problema na gostovanju kod Krke, gdje je slavila ubjedljiv trijumf rezultatom 83:56. U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Elmedin Kikanović, koji je za 23 minute u igri ubacio 16 poena i upisao pet skokova. Siguran je bio i Partizan koji je u Pioniru savladao slovenski Hellios rezultatom 81:65, a najubjedljiviju pobjedu ostvario je Split protiv Zagreba. Mravi su sa Rive ispraćeni sa zaostatkom od 22 poena (76:54).

Uz trijumfe Hemofarma, Zvezde i Zadra protiv Bosne, Krke i Cibone, gostujuću pobjedu ubilježili su i košarkaši podgoričke Budućnosti. Crnogorci su slavili u Novom Sadu protiv Vojvodine (85:76). Najzanimljivije je bilo u Ljubljani, gdje je gostovao FMP. Srbijanci su tokom cijelom meča imali rezultatsku prednost, ali je Olimpija do preokrteta došla u posljednjoj četvrtini i na kraju slavila pobjedu.