Zrinjski u zadnjoj četvrtini izborio pobjedu nad Širokim

Liga 10

U hercegovačkom derbiju košarkaši Zrinjskog savladali su Široki Brijeg sa 78:69.

Zrinjski je prvi period igre dobio sa 18:14, dok je u drugoj četvrtini tim iz Širokog preuzeo incijativu, pa je na poluvremenu bilo 37:29 za goste.

Tijesno je bilo u trećoj četvrtini, a onda je uslijedila crna rupa u igri Širokog, koji tri minuta nije ubacio nijedan poen, pa su Plemići serijom 12:1 ipak došli do važne pobjede.

Knežević je sa 23 poena predvodio Zrinjski, Đurasović je sa 20 poena i 11 skokova možda i najviše doprinio pobjedi Plemića. Samadan je dodao 13 poena uz osam skokova.

U timu Širokog je Močnik ubacio 18 poena, a Kaštropil 16 poena.

Zrinjski - Široki 78:69 (18:14, 11:23, 19:18, 30:14)

Zrinjski: Petrić, Knežević 23 Gilja 2, Zovko 3, Princ 6, Đurasović 20, Golemac, Zovko, Barać 3, Begić 4, Brummitt 4, Samadan 13.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Široki: Soldo, Kaštropil 16, Močnik 18, Čolak 3, Peršić 8, Zubac 4, Karačić 4, Čović, Drežnjak 7, Batinić, Damjanović.