Zvezda na «Gripama» postala lider
Od naših u Zvezdi Kikanović bio najbolji na parketu

Prva utakmica 18. kola NLB lige

U prvoj utakmici 18. kolo NLB lige večeras je beogradska Crvena zvezda gostujući na «Gripama» pobijedila Split, rezultatom 67:62 i tako barem do sutra lidersku poziciju na tabeli preuzela od gradskog rivala Partizana.

Gosti iz srbijanske prijestolnice osjetniju prednost imali su već nakon 20 minuta igre, jer su prvu četvrtinu riješili u svoju korist 26:10, a skoro su je i zadržali do kraja prvog poluvremena – 25:39.

U nastavku utakmice Splićani su odigrali bolje, no to im nije pomoglo da izbjegnu 12 ovosezonski poraze u regionalnom košarkaškom takmičenju. Iako su uhvatili neizvjesnu završnicu meča u kojoj su sijevale trice sa obje strane «žuti» su «položili koplja» i Zvezda je ostvarila 16 trijumf.

Od našeg tria u pobjedničkom sastavu najviše vremena na parketu proveo je Elmedin Kikanović koji je igrao 27. minuta. Postigao je devet poena, imao dva skoka i dvije asistencije. Oliver Stević je igrao 17 minuta (dva poena, četiri skoka), a Milan Milošević na terenu je bio svega tri minuta, i nije imao nikakav učinak.

Ostale utakmice 18. kola igraju se sutra, a naša Bosna ASA BHT ugostiće Budućnost u sarajevskoj dvorani «Mirza Delibašić. Utakmica počinje u 17:15 sati. Parovi ostalih susreta: Helios - Zadar (18), Cibona - FMP (18), Krka - Hemofarm (19), Partizan - Zagreb CO (19), Vojvodina - Olimpija (20).