Osam golova za poluvrijeme u ligi koja slovi za neefikasnu

Nevjerovatan meč u Francuskoj

Ponedjeljak tradicionalno nije previše zanimljiv sportski dan, ali ovaj ćemo pamtiti po utakmici koja će ući u anale.

U susretu 32. kola francuske Ligue 2, Ajaccio i Lens igraju meč za historiju u kojem je viđeno čak osam golova u prvom poluvremenu.

U duelu dva bivša člana francuske elite Lens je nakon prvog poluvremena vodio sa 5:3, a da priča bude još zanimljivija - u strijelce se upisalo sedam različitih igrača.

Za Ajaccio su pogađali Frikeche, Sainati i Gakpa, a za Lens Habibou, Fortune, Gerard i Ephestion (2x).

Francuska Ligue 2 je inače poznata kao liga u kojoj ne pada mnogo golova i u kojoj se gaji defanzivan fudbal, ali večerašnji rezultat je dokaz da i tamo postoji izuzetak.

U drugom poluvremenu je viđen samo jedan pogodak i to u mreži domaćina, pa je Lens slavio sa 6:3.