Mostar SG na gostovanju kod Salinesa doživio prvi poraz u sezoni

Premijer liga BiH u futsalu

M. Šljivak, foto: E. Dindić

Salines je u 9. kolu futsal Premijer lige BiH uvjerljivo savladao Mostar SG rezultatom 5:2.

Odličnom igrom tuzlanski tim je došao do velike pobjede u derbiju protiv vodećeg tima Premijer lige.

Prvi gol na meču vidjeli smo u 10. minuti. Domaći su poveli preko Kakhabera Maisale sa 1:0, da bi zatim gosti iz Mostara preko Goste uspjeli da izjednače na 1:1 u 17. minuti meča.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je Salines bio itekako uvjerljiv.

Nermin Kahvedžić je u 23. minuti pogodio za 2:1, da bi deset minuta kasnije Benjamin Avdić povećao prednost na 3:1.

Potražite više informacija na temu Premijer futsal liga BiH:

Gosti se još j ednom uspijevaju vratiti u meč. Aladžić u 34. minuti zabija za 3:2, no do kraja meča Isanović i Kahvedžić po drugi put završavaju posao i Salines je stigao do uvjerljivog trijumfa.

Mostarcima je ovo prvi poraz u sezoni, ali ostat će na vrhu tabele sa 22 boda.