Srbija silovito krenula, ali Portugal je suviše moćan tim

Futsal Euro

Futsal selekcija Srbije poražena je od Portugala s 4:2 u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu.

Srbija fenomenalno otvara meč. Već u drugoj minuti koriste jednu grešku Portugalaca i iznudili su kazneni udarac. Precizan je Pršić za vodstvo Srbije od 1:0.

Naši susjedi su strpljivo čekali šansu u ostatku meča. Portugal je dominirao posjedom, a Srbija je u 7. minuti dočekala priliku da postigne i drugi gol.

Pršić je ponovo pogodio. Iskoristio je jedan odbitak i poslao je loptu u mrežu za prednost od 2:0.

Portugal je i dalje dominirao posjedom. Srbija je međutim dobro stajala nazad, no u 11. minuti jedna neopreznost ih je koštala. Zabio je Pauleta za 2:1.

Pred kraj prvog dijela Portugal ipak dolazi do izjednačenja. Varela pogađa za 2:2.

Portugal je dominirao i u nastavku meča. Aktuelni evropski i svjetski prvaci uspjeli su da potpuno preokrenu meč, a u 26. minuti preko Jesusa dolaze do 3:2.

Samo minut kasnije Portugal stiže do četvrtog gola. Paco nakon odlične akcije pogađa za 4:2.

To je bio konačan rezultat meča. Do kraja je Portugal mirno priveo duel kraju i došao je do pobjede.