Španci se hvatali za glave: Spektakularna odbrana Dujmovića!

Spasio naš tim

Endin Čaušević

Bh. futsaleri igraju protiv Španije meč prvog kola grupne faze Evropskog prvenstva.

Naša reprezentacija debitovala je danas na Evropskom prvenstvu, ali nažalost nakon prvog poluvremena gubimo sa 3:1.

Španci su poveli u trećoj minuti golom Gomeza, dok je šest minuta kasnije vodstvo udvostručio Campos.

Ipak, u 12. minuti naš tim se vratio u igru kada je Bošković smanjio na 2:1, te je to bio prvi historijski gol na naše futsalere na velikom takmičenju.

No, u finišu meča Španci su ponovo krenuli svim silama naprijed. U 18. minuti Bundevica pravi veliku grešku i loptu šalje Gomezu koji šutira s nekoliko metara, ali Dujmović to spektakularnom odbranom zaustavlja.

Međutim, već u narednoj akciji Španci su povisili na 3:1 kada je Lozano sjajno pogodio.