OK Bosna Kalesija na vrhu kod muškaraca, ŽOK Gacko i ŽOK Bimal Jedinstvo kod žena

Peto prvenstveno kolo

Odbojkaši kalesijske Bosne savladali su Borac sa 3:0 u petom kolu odbojkaškog prvenstva BiH i tako su preuzeli vodeće mjesto na tabeli.

Kalesijski tim stigao je do još jedne uvjerljive pobjede, po setovima 25:19, 25:14 i 25:29), te je sa pet pobjeda na vrhu tabele ispred Mladosti koja ima četiri pobjede i utakmicu manje jer je meč protiv Domaljevca odgođen, pa je zbog toga Bosna i preuzela vrh sa pobjedom više od ovog rivala.

Kakanj je sa 3:1 pobijedio Modriču, a Jedinstvo je slavilo na gostovanju u Ljubinju sa 0:3. Meč Bosna Sarajevo - Maglić je registrovan službenim rezultatom u korist domaćina zbog nedolaska gostiju na utakmicu.

Muškarci, 5. kolo:

Bosna Sarajevo - Maglić 3:0 (službeni rezultat - gosti nisu došli)
Domaljevac - Mladost (odgođeno)
Ljubinje - Jedinstvo 0:3 (23:25, 20:25, 17:25)B
Bosna Kalesija - Borac 3:0 (25:19, 25:14, 25:20)
Kakanj - Modriča 3:1 (25:15, 26:28, 25:23, 25:17)

Gacko i Bimal Jedinstvo nastavili su dominaciju u ženskoj konkurenciji.

Gacko je sa 0:3 slavilo u Goraždu i još uvijek su bez izgubljenog seta u novoj sezoni, a odmah iza njih je Bimal Jedinstvo koje je savladalo igman također sa 3:0, ali zbog jednog izgubljenog seta su trenutno drugoplasirani tim na tabeli.