Polusezona iz snova za ŽOK Igman

Sjajne partije tima s Ilidže

H. Zilić

ŽOK Igman igra fenomenalno i večeras su potvrdili još jednom da tim s Ilidže ima polusezonu iz snova gdje pružaju fenomenalne partije.

U desetom kolu Igman je na Ilidži porazio BL Volley rezultatom 3:0 u veoma sigurnoj igri.

Igman je prvi set dobio 25:11 i tada se već vidjela razlika u kvaliteti i da gošćama prijeti siguran poraz na Ilidži.

Drugi set pripao domaćim odbojkašicama 25:14, a konačno treći set rezultatom 25:18 do konačnih 3:0.

Odbojkašice Igmana su tako skočile na treće mjesto iza dvojca Gacko i Bimal Jedinstvo i u vrhu tabele će po svemu sudeći dočekati zimsku pauzu.

Trenutno je Igman na omjeru sedam pobjeda i tri poraza, a naredno kolo za vikend idu u goste Slobodi.

Da je ovo polusezona za pamćenje, Igman je potvrdio nedavno osvajanjem Kupa FBiH čime su Ilidžanke odbranile titulu od prošle godine.

Ilidžanski klub je postao ozbiljan, u vrhu je bh. odbojke i neće biti iznenađenje ako ih već naredne sezone vidimo i na evropskoj sceni.

Nakon duela protiv Slobode, Igman očekuje derbi na domaćem parketu protiv Bimal Jedinstva iz Brčkog.