Detroit bolji od Tampe Bay, New York slavio nakon produžetka

NHL, play-off

U NHL ligi sinoć su odigrane četiri utakmice osmine finala play-offa.

Detroit Red Wings je bio bolji od Tampa Bay Lightninga rezultatom 2:0. Domaćin je do oba pogotka stigao u drugoj trećini, a strijelci su bili Athanasiou i Zetterberg.

Detroit je tako poveo u seriji sa 2:1, a u narednu rundu takmičenja plasiraće se tim koji prvi dođe do četiri pobjede.

New York Islanders je takođe bio uspješan na domaćem terenu. Islandersi su nakon produžetka slavili protiv Florida Panthersa sa 4:3. U regularno dijelu bilo je 3:3.

Gosti su bolje započeli meč, pa su nakon 21. minuta igre golovima Smitha i Barkova imali prednost od 2:0.

Nedugo zatim Pulock je smanjio zaostatak domaćih, ali je Bjugstad ponovo vratio na dva gola prednosti.

Ipak, domaćin je do kraja druge trećine uspio da konsoliduje igru i dođe do izjednačenja preko Princea i Nielsena.

Posljednja trećina odigrana je bez golova, pa se ušlo u produžetak. Više uspjeha u ovom dijelu igru imali su New York Islandersi, koji su pogotkom Hickeya u 13. minutu došli do druge pobjede u seriji.

Gostujuću pobjedu odnijeli su Nashville Predatorsi koji su rezultatom 3:2 bili bolji od Anaheim Ducksa.

U prvoj trećini viđena su dva pogotka, a prvi do vodstva stigli su domaći hokejaši. Strijelac je bio Cogliano u 15. minutu. Odgovor gostiju uslijedio je četiri minuta kasnije preko Ekholma.

U drugoj trećini Ducksi su potpuno nadigrali rivala, pa su golovima Smitha i Webera došli do prednosti od 3:1.

Thompson je u 18. minutu posljednje trećine uspio da smanji vodstvo gostiju, ali više od toga domaćin nije mogao.

Nashville Predatorsi trenutno su u prednosti u ovoj seriji te vode sa 2:0.

Nešto ranije pobjedu na strani upisali su i hokejaši St.Louis Bluesa koji su slavili protiv ekipe Chicago Blackhawks (3:2). Gosti su do pobjede stigli sjajnom igrom u trećoj trećini, a ovaj period igre riješili su u svoju korist rezultatom 2:0. Strijelci za sastav St.Louis Bluesa bili su Parayko, Berglund i Schwartz, dok su za domaćine pogađali Seabrook i Anisimov. St.Louis Blues vodi u seriji sa 2:1.