Lana Pudar peta na Evropskom prvenstvu

Sjajna mlada bh. plivačica

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je peto mjesto u finalnoj utrci na Evropskom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u Kazanju (Rusija).

Lana je finalnu utrku otplivala u vremenu 2:05.98, što je znatno bolje vrijeme nego što je otplivala jučerašnju utrku polufinala (2:07.10).

Ona je sjajno krenula utrku, a na polovini iste je bila čak druga, no nije uspjela da zadrži ritam do kraja, pa je završila kao petoplasirana.

Zlato je osvojila Ruskinja Svetlana Čimrova s vremenom 2:04.97. Druga je bila Dankinja Helena Rosendahl Bach (2:05.02), a treća je Ilaria Bianchi iz Italije (2:05.43).

Sa 15 godina, Lana je bila ubjedljivo najmlađa takmičarka finalne utrke.