Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci za finale protiv Irana

Paraolimpijske igre

Adnan Beganović

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci igrat će u polufinalu Paraolimpijskih igara u Tokiju.

Naime, u odlučujućem meču za plasman među četiri najbolje reprezentacije naši zlatni momci su bez većih problema savladali Japan.

Sjajno su naši odbojkaši otvorili meč i za nepunih 20 minuta riješili su prvi set u svoju korist rezultatom 25:13.

I u drugom setu Safet Alibašić i društvo igraju kvalitetno. Ne dozvoljavaju protivniku da ozbiljnije zaprijeti i bez većih problema dobijaju set rezultatom 25:15.

Posljednji treći set ista priča, odnosno naši momci ne posustaju sa 25:13 završavaju priču ovog meča.

Za prolaz u finale reprezentacija Bosne i Hercegovine će se boriti sa aktuelnim paraolimpijskim prvakom reprezentacijom Irana, a ovaj meč je na rasporedu 2. septembra.