Lana Pudar izborila finale u Izraelu

Nadamo se dobrom nastupu i danas od 17 sati

Samir Mlaćo

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar ima razloga za zadovoljstvo.

Naime, Lana se plasirala u finale utrke na 200 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.

U gradu Netanya Lana je osvojila prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj grupi, te tako potvrdila sjajnu formu.

Mostarka je završila nastup sa rezultatom 2:10:11, što je drugo vrijeme u polufinalnim grupama.

Finalna utrka je danas u 17:08, te se nadamo novom dobrom rezultatu mlade Mostarke.

Druga bh. plivačica Iman Avdić nije uspjela izboriti finale.

World Aquatics Junior Swimming Championships Netanya 2023 Lana Pudar upravo je otplivala svoju kvalifikacijsku utrku na...

Posted by Lana Pudar on Tuesday, September 5, 2023

Ona je imala vrijeme 2:18:36.

"Lana Pudar upravo je otplivala svoju kvalifikacijsku utrku na svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Izraelu u disciplini 200m delfin s vremenom 02:10 11, osvojivši prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj grupi i ukupno drugo mjesto, plasiravši u finale svjetskog juniorskog prvenstva

Finalna utrka je na rasporedu danas u 18:08h po lokalnom vremenu, a po našem u 17:08h.

Sretno Lana, sretno BiH", stoji u objavi na zvaničnoj stranici Lane Pudar.