Kad Lana ubrza konkurencija joj samo može gledati u leđa

Pudar ponovo zlatna

Admin Čaušević

Lana Pudar je na Mediteranskim igrama u Oranu stigla do svog drugog zlata.

Pudar je osvojila zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin te je tom prilikom postavila i rekord Mediteranskih igara.

Najbolja bh. plivačica je dionicu otplivala s vremenom 57.55, a praktično tokom cijele trke je bila vodeća.

Na podijumu su još završile Anna Ntountouanaki iz Grčke te Ilaira Bianchi iz Italije koje danas nisu mogle nadmašiti bh. plivačicu.

Ide to lagano❤️ Finalna utrka u disciplini 100m delfin u finalu Mediteranskuh igara u Oranu. Novo zlato za Lanu Pudar,...

Posted by Klub Vodenih Sportova Orka on Monday, July 4, 2022

Inače, ovo je Bosni i Hercegovini bila osma medalja na Mediteranskim igrama i druga zlatna.

Podsjećanja radi, Pudar je ranije u disciplini 200 metara delfin osvojila zlatno, dok je u disciplini 50 metara također delfin stilom bila peta.

Naredni izazovi je očekuju na Evropskom juniorskom prvenstvu u Bukurešti koje se održava od 5. do 10. jula.