Lana Pudar šesta na svijetu!

Disciplina 200 metara delfin

A. Čaušević

Lana Pudar(16) je finale u disciplini 200 metara Svjetskog prvenstva u plivanju završila na 6. mjestu.

Pudar je dionicu isplivala s vremenom 2:07.85 te je zaostala 2.65 sekundi sa pobjednicom.

Prvo mjesto je osvojila 15-godišnja Summer Mcintosh iz Kanade s vremenom 2:05.20 što je novi juniorski svjetski rekord.

Na podijumu su još završile Amerikanka Hali Flickinger 0.88 sekundi zaostatka te Kineskinja Yufei Zhang sa zaostatkom od 1.12 sekundi.

No description available.

Podsjećanja radi, najbolja bh. plivačica je ranije na Svjetskom prvenstvu nastupila i u finalu u disciplini 100 metara gdje je zauzela osmo mjesto.

Do kraja prvenstva čekaju je nastupi u disciplini 50 metara delfin.

VELEZ
Idi heklaj moja lana. Upravu sam bio.
4 39
VELEZ
Boze sacuvaj. Koliko je hvalite kao da je michael phelps a onda ona sesto. Ja sam iskreno mislio da ce dobit medalju zasto mi nikad nista be pobijedimo?!