Vodeći tim Prve lige Federacije BiH savladao je vodeću ekipu Premijer lige Bosne i Hercegovine u pripremnom meču

Bordo tim poražen

Midhat Šljivak, foto: V. Bernadić

Velež je u pripremnom meču u Mostaru savladao Sarajevo rezultatom 3:1

Uvodnih 10-ak minuta meča nije donijelo previše uzbuđenja, a zatim oba tima stvaraju po jednu šansu. Rahmanović prijeti za Sarajevo, Fajić za Velež, ali promjene rezultata nije bilo.

Prvi gol na meču viđen je u 26. minuti, a gosti iz Sarajeva su došli do vodstva. Resić je dobro ubacio sa desne strane, a Rahmanović lijepo pogađa za 0:1.

Velež se potom budi, a u 29. minuti je Ćosić u dobroj šansi, ali njegov šut nije precizan. Međutim, minut kasnije Rođeni su izjednačili . Dosuđen je penal, a Fajić pogađa za 1:1.

Potpuni preokret viđen je u 40. minuti. Bolju igru Velež koristi i sjajnim golom Behrama domaći dolaze do prednosti od 2:1 na poluvremenu.

U nastavku su oba trenera potpuno izmijenila ekipe, a prva prava šansa viđena je tek u 66. minuti. Prijetili su gosti preko Velkoskog, ali promjene rezultata nije bilo.

Već u narednom napadu Velež stiže do trećeg gola. Pogodio je Zeljković za prednost od 3:1.

Do kraja meča nije viđeno gotovo ništa. Bordo tim je imao veći posjed lopte, ali im je to bilo uzaludno i Velež je na kraju slavio pobjedu od 3:1.