U 63. godini života

Tuga u regionu: Preminuo bivši reprezentativac Jugoslavije!

Esmer Oštraković

Danas je u 63. godini života preminuo, Dragan Bošnjak, nogometaš koji je sa Dinamom iz Zagreba osvojio naslov prvaka 1982. godine

U svojoj karijeri nastupao je na više pozicija, ali je najviše volio igrati na mjestu veznog igrača.

Upravo tu ulogu dobio je u Dinamu i to u eri Ćire Blaževića. On je stigao u Dinamo iz Vojvodine, a u klubu se zadržao tri godine. Za Dinamo je u 114 nastupa postigao četiri gola.

Nastupao je i za mladu reprezentaciju Jugoslavije, a vrlo često je volio reći da je broj četiri za njega poseban jer je upravo taj broj nosio na leđima, ali je i onzačavao poziciju zadnjeg veznog koju je igrao.

Top Komentari

Benjamingst
Zasto uvjek naslove kad umre neko TUGA? Mlad je covjek, pocivaj u miru.
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi