Čudo u Sloveniji: Mura u Mariboru stigla do historijskog naslova prvaka

Nevjerovatan uspjeh kluba iz gradića od 11.000 stanovnika

H. Zilić

Čudo nad čudima u fudbalskoj Prvoj ligi Slovenije u finišu sezone.

NŠ Mura iz Murske Sobote došla je do prvog historijskog naslova prvaka Slovenije i to na kakav način.

U direktnom dvoboju za titulu, Mura je večeras u gostima savladala Maribor sa 1:3, a upravo im je trijumf trebao za historijsku titulu, zbog boljeg međusobnog duela.

Poveli su gosti golom Sturma u 33. minuti meča, a domaćini se vraćaju golom Mlakara u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

U nastavku čudesnih 45 minuta Mure koji će zauvijek ući u historiju ovog kluba.

U 75. minuti Klepac pogađa za 1:2, a tri minuta kasnije Bobičanec pogađa za 1:3 i ispostavit će se tri boda vrijedna titule prvaka Slovenije.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Za Muru je ovo bio tek drugi trofej u historiji kluba, a prošle sezone su osvojili Kup Slovenije.

Gradić od 11.000 stanovnika večeras slavi svoje fudbalske heroje.

chelsea321
Nije bitno odakle su i koliko grad ima stanovnika bitna je osoba koja je uložila PARE u klub i što je tražio to je i dobio svaka čast ekipi
10 0
Edward NewGate
Gledajuci sazetak ove utakmice stekao sam utisak da je slovenska liga svemirski brod za nasu jadnu ligu...