Bilbija golom u 86. minuti riješio gradski derbi: Zrinjski pobijedio Velež!
Slavlje igrača Zrinjskog nakon gola Bilbije

Duel velikih rivala

Midhat Šljivak, foto: V. Bernadić

Zrinjski je u odgođenom meču 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao gradskog rivala Velež sa 2:1.

Nije gradski derbi donio lijep fudbal. Ipak, na kraju smo vidjeli tri gola, a pobjedu je odnio Zrinjski.

Velež dobro ulazi u meč i u drugoj minuti stvara veliku šansu. Anđušić iz odlične pozicije gađa tik pored gola.

Zrinjski potom preuzima terensku nadmoć. Prvi šut domaći imaju u 11. minuti kada Bogdanović brani pokušaj Juranovića.

Kružili su Plemići konstantno oko gola Rođenih, ali nisu uspjeli da stvore pravu šansu, dok je Velež čekao šansu iz kontre.

U 27. minuti Anđušić je ponovo u dobroj poziciji da ugrozi protivnički gol, no očajno šutira.

Velež nakon pola sata ostaje bez Brandaa koji je zbog povrede napustio meč, a u 33. minuti Zrinjski dolazi do vodstva.

Kamenar dobro izvodi prekid, Jakovljević je najbolji u skoku i pogađa mrežu Veleža za prednost od 1:0.

Potom su uslijedile minute jako čvrste igre koje su donijele tri žuta kartona Rođenim, da bi u 44. minuti Velež poravnao.

Ovčina je ubacio sa desne strane, golmanu Kukiću lopta ispada iz ruku, a Zajmović to koristi i šalje loptu u mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Nastavak meča donosi poprilično neinteresantnu utakmicu. Zrinjski je imao posjed lopte, napadao je, ali Velež se uspješno branio.

Tek u 68. minuti domaći stvaraju dobru šansu. Bašić šutira, lopta od bloka odlazi u korner.

U 86. minuti na scenu stupa Nemanja Bilbija. Odlično koristi ubacivanje Ćorluke i pogađa za 2:1 i oduševljenje domaćih navijača.

Nije Velež do kraja meča uspio napraviti previše. Ostalo je 2:1 i Plemići su ostvarili pobjedu u velikom derbiju.