Bh. derbi u Ligi prvaka: Panić i Vranješ odlični, ali se Burić zadnji smijao

Vratili se klupskim obavezama

A. Čaušević

Nakon okončanja Svjetskog prvenstva u rukometu nastavila su se klupska takmičenja, prije svih Liga prvaka.

Bh. derbi igrali su Meshkov Brest i Flensburg, a na kraju su pobjedu odnijeli gosti koji su Bjelorusima nanijeli prvi domaći poraz ove sezone. Rezultat je bio 26:28.

Poslije prvog poluvremena domaći su imali minimalnu prednost (15:14), ali su gosti iz Njemačke u nastavku zaigrali bolje i upisali trijumf za prvo mjesto u grupi A.

Marko Panić i Vladimir Vranješ su bili odlični u domaćem timu sa po pet golova, dok je Burić upisao tri odbrane iz pet udaraca.

Inače, najefikasniji na meču bio je Sogard Johannessen koji je za ekipu Flensburga zabio devet golova.