
Ubjedljiva pobjeda
Bh. rukometašice deklasirale V. Britaniju i izborile plasman u glavnu rundu kvalifikacija za EP
Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Mejdanu ubjedljivo pobijedila Veliku Britaniju sa 25:15 i plasirala se u glavnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvu.
U Tuzli su odigrani mečevi pretkvalifikacione grupe u kojoj su bile naše rukometašice koje su na kraju dominantno došle do prvog mjesta.
Bh. rukometašice su prvo savladale Estoniju sa 31:20, a odlučujući meč naš tim igrao je večeras u Mejdanu protiv Velike Britanije.
Naše igračice pokazale su snagu u večerašnjem duelu kojeg su uspjele da dobiju s deset golova razlike, te je od početka bilo jasno koliko bh. tim želi trijumf.
Britanke su uspjele na startu da pruže kakav-takav otpor našoj ekipi, ali u nastavku meča sve je bilo riješeno.
Prvo poluvrijeme BiH je dobila sa 12:9, a u drugom dijelu gledali smo rapsodiju naših rukometašica koje su na kraju pobijedile sa 25:15.
Ovom pobjedom je bh. tim ubjedljivo osvojio prvo mjesto u grupi, te izborio plasman u glavnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.