Bosni bod u goraždanskoj drami
Sarajlije u zadnjih 10 minuta meča napravile seriju 10:0

Premijer liga BiH za rukometaše – 14. kolo

U Gradskoj dvorani "Mirsad Hurić", rukometašima Goražda malo je nedostajalo da naprave senzaciju u 14. kolu Premijer lige BiH. Iako su vodili tokom čitave utakmice nisu uspjeli pobijediti aktuelnog šampiona i osvajača Kupa BiH, tim Bosne SO. Sarajlije su se na koncu “provukle” i “izvukli” bod - 34:34.

U prvom poluvremenu Goražde je odlično igralo imali su prednost i do šest golova razlike, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 18:15 za domaćina.

U drugom poluvremenu ista stvar. Goražde je 10 minuta prije kraja meča imalo prednost od čak 10 golova (34:24). No, tada je nastala “crna rupa” u njihovoj igri. Do kraja susreta nisu uspjeli postići niti jedan pogodak, što su popularni “studenti” iskoristili i furioznom serijom 10:0 stigli do boda. Pucelj je dvije sekunde prije kraja susreta postigao pogodak za konačan rezultat utakmice.

U ostalim susretima 14. kola postignuti su sljedeći rezultati: subota: Gradačac - Konjuh 31:20, Kotor Varoš - Krivaja 35:35, Borac - Bosna (V) 38:31; (petak): Izviđač Mi grupa  - Sloga 39:31. Slobodna je bila Sloboda Solana.

U idućem, 15. kolu 13. i 14. marta, sastaju se: Borac - Izviđač, Sloboda Solana - Kotor Varoš, Krivaja - Gradačac, Konjuh - Goražde, Bosna SO - Sloga. Slobodna je Bosna (V).