Bh. roletne u Francuskoj: Hodžić briljirao i vodio Chambery do vrijednog trijumfa

Još jedna sjajna partija našeg mladog golmana

H. Zilić

U 23. kolu francuske rukometne Starligue Chambery je odigrao odličan meč i savladao Nimes rezultatom 36:31.

Početak susreta počinje dosta izjednačeno. Igralo se gol za gol do sredine prvog poluvremena.

Nakon toga domaća ekipa ubacuje u brzinu više prave mini seriju i na odmor odlaze sa rezultatom 17:15.

Slična igra i u drugom poluvremenu. Dosta je bilo egal situacija sve do sredine drugog poluvremena.

Od 40. do 50. minute Chambery je igrao u naletu otišao na +5 i to je prelomilo utakmicu.

Na kraju konačnih i zasluženih 36:31 za domaćine.

Kod pobjedničke ekipe prvo ime bio je mladi bh. golman Harun Hodžić koji je imao 11 uspješnih intervencija i zaustavio je nekoliko ključnih napada protivničkog tima.

U napadu kod Chamberya istakao se Alejandro Costoya sa sedam golova, pratio ga je Sebastian Skube sa pet postignutih pogodaka.

U redovima Nimesa pet golova je postigao Ahmed Nesham, dok su golmani Nimesa bili katastrofalni u ovoj utakmici. Joze Baznik i Alexandre Demaille zajedno su skupili svega pet intervencija.

Chambery se učvrstio na četvrtoj poziciji sa 33 osvojena boda sedam kola prije kraja.

Nimes je poziciju ispod sa 28 bodova i drže poziciju koja vodi u EHF Evropa ligu naredne sezone.