Derventa bolja od Leotara

Premijer liga BiH za rukometaše

U okviru 24. kola Premier lige BiH ekipa Dervente je dočekala ekipu Leotara iz Trebinja i slavila rezultatom 28:19.

Pred oko 300 gledalaca u sportskoj dvorani Derventa, domaćin je zasluženo pobjedio rezultatom 28:19, poluvrijeme 13:7. Treba napomenuti da je Derventa bila oslabljena neigranjem jednim od boljih pivota u Premijer ligi Mirka Marčete zbog povrede noge.

Gosti nisu ni jednom imali vodstvo, što pokazuje da je Derventa dobro igrala odbranu na čelu sa golmanom Bjelićem koji je imao 15 odbrana.

RK Derventa: Blagovčanin, Marić 5, Zekić, Sibinčić 3, Todorić 2, Pavlović 1, Zemunović 2, Škrga 5, Lukić 1, Mišanović 2, Gavrić 4, Bjelić (15 odbrana), Mađarević 3, Ristić, Lazarević (2 odbrane). Trener: Zoran Petričević.

RK Leotar: Buđen, Vico, Uljarević, Misita 2, Šešlija 3, Cvetovski 1, Koračević 3, Žarković, Gugolj, Knežević, Pekić 3, Jokanović, Pedić 4, Davidović 3, Komnenović. Trener: Milanko Savčić.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Sedmerci: Derventa 4 (4), Leotar 6 (4), Isključenja: Derventa 6 minuta, Leotar 6 minuta.