Izviđač poražen, ali ima velike šanse za prolaz dalje

Nakon utakmice u Austriji

E. Oštraković

Predstavnici iz Bosne i Hercegovine jučer su odigrali prve utakmice u okviru prvog kola Evropa Kupa.

Rukometaši Izviđača gostovali su u Austriji kod ekipe Linza, te su upisali poraz koji daje nadu u prolaz u narednu fazu takmičenja.

Linz je od samog početka utakmice imao prednost, ali se gosti iz Ljubuškog nisu predavali, te su se borili do posljednjeg trenutka.

Domaća ekipa na sve načine pokušavala se rezultatski odvojiti, što im je do kraja prvog poluvremena pomalo i uspjelo.

Naime, na odmro se otišli pri vodstvu Linza od sedam razlike, a na semaforu je tada rezultat bio 22:15 u korist domaćina.

Ipak, ekipa Izviđača je u drugom poluvremenu zaigrala još bolje, te su istopili domaću prednost i na kraju su izgubili sa samo dva razlike.

Konačan rezultat utakmice u Austriji bio je 34:32, te Izviđač sada ima jako dobre šanse za prolaz u drugi krug.

Najefikasniji u ekipi Linza bio je Lucijan Fizuleto koji je postigao jedanaest golova, a Babić je dodao sedam.

Kod ekipe Izviđača najbolji su bili Milan Vukšić i Miloš Kos sa po sedam postignutih golova, a šest je dodao Alilović.

Revanš utakmica između ova dva protivnika igra se narednog vikenda.