Slovenija bolja od bh. kadetkinja

EP u Azerbejdžanu

Haris Zilić

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine počela je nastup na Evropskom prvenstvu B divizije u Azerbejdžanu.

U prvom kolu grupa A2 naše djevojke su poražene od favorita grupe selekcije Slovenije.

Slovenke su slavile ubjedljivim rezultatom 41:27.

Početak meča bio je dobar za naš tim. Izabrnice Fuada Mahmutovića držale su egal uvodnih deset minuta do rezultata 5:4, nakon čega ide serija Slovenije.

Slovenija pravi seriju 5:1, odlazi na 10:5, a polvurijeme privodi kraju rezultatom 20:12 i tada je bilo jasno u kojem smjeru ide utakmica.

U nastavku slična igra na terenu Slovenke su do kraja povećale prednost za konačnih +14 (41:27).

Sloveniju je do trijumfa predvodila Tea Pogorelc sa osam golova, sedam pogodaka je dodala Vita Ivanović

Kod naše selekcije rapsoložena je bila Vildana Bajrić sa sedam golova, pet je postigla Azra Letić.

Naše djevojke u drugom kolu igraju sutra protiv selekcije Litvanije.

U našoj grupi još se nalaze Gruzija i domaćin Azerbejdžan.