Svjetsko prvenstvo (Ž)

Proglašen najbolji tim i MVP proteklog Svjetskog prvenstva

Stine Bredal Oftedal najkorisnija igračica

Francuskinje su u finalu Svjetskog rukometnog prvenstva jučer savladale reprezentaciju Novreške rezultatom 23:21 i došle do nasjajnijeg odličja na turniru u Njemačkoj.

Francuskinje nove prvakinje svijeta u rukometu

U finalu bolje od Norvežanki

Rukometašice Francuske nove su prvakinje svijeta. Naime, one su večeras u kvalitetnom meču savladale Norvešku 23:21, te tako po drugi put došle do naslova prvaka.

Europsko prvenstvo (Ž)

Norvežanke u finalu Evropskog prvenstva

Bolje od Holanđanki

Rukometašice Norveške pobijedile su Holandiju sa 32:23 u prvom polufinalu Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Svjetsko prvenstvo (M)

"Ni marku nisam naplatio za svoj rad, ali vidim svjetlo na kraju tunela i odustati neću"

Gordan Muzurović, direktor rukometne reprezentacije BIH

Za 13 dana rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, kolektiv prema kojem se u jednom trenutku ispolji ogromna količina ljubavi, a u drugom biva objektom potpune razočaranosti, ponovo će biti u pogonu.

Muzurović tvrdi da se na osnivačkoj Skupštini jedinog relevantnog Saveza zalagao za prihvatanje starog ID broja čime bi Savez na sebe preuzeo prethodna dugovanja. Danas je međutim jedini spas za bh. rukomet novi ID broj

Poznati svi učesnici četvrtfinala Svjetskog prvenstva u rukometu

Završnica smotre najboljih ženskih selekcija svijeta

Reprezentacije Rusije i Holandije su tek nakon produžetaka izborile plasman u četvrtinu finala Svjetskog prvenstva, dok su Norvežanke lagano riješile Španiju i došle do plasmana među osam najboljih.

Srbijanke protiv Crnogorki u osmini finala

Svjetsko prvenstvo

Rukometašice Srbije zauzele su prvo mjesto u grupi i plasirale se u osminu finala Svjetskog prvenstva gde će igrati sa Crnom Gorom.

Europsko prvenstvo

Predstavljena himna Evropskog prvenstva

Januar je rezervisan za rukomet

Hrvatski rukometni Savez i RTL Hrvatska predstavili su himnu Evropskog prvenstva za muškarce koje će se od 12. do 28. januara održati u Zagrebu, Splitu, Poreču i Varaždinu. Pod imenom „Na krilima pobjede“, Indira Levak dizat će atmosferu širom dvorana u kojima će 16 najboljih reprezentacija Evrope odlučivati o medaljama.

Hrvatska je domaćin smotre najboljih evropskih selekcija, od 12. do 28. januara

Šuman objavio spisak za Švicarsku

Nekoliko povratnika u A tim

Selektor rukometne reprezentacije BiH Bilal Šuman saopćio je spisak rukometaša na koje će računati u dvije predstojeće utakmice protiv Švicarske.

Danska opravdala ulogu favorita i savladala Brazil

Svjetsko prvenstvo u rukometu (Ž)

U zadnjoj utakmici današnjeg programa Svjetskog prvenstva u rukometu danske rukometašice su savladale selekciju Brazila rezultatom 22:20.

Adidas neće produžiti ugovor s IHF-om

Kraj dugogodišnje saradnje

Međunarodna rukometna federacija i Adidas objavili su kako nije postignut dogovor o produženju postojećeg ugovora o partnerstvu. Trenutni ugovor će završiti 31. decembra 2017.

Adidas je izgubio primat u rukometu
Liga prvaka (M)

Gorenje teško poraženo od Skjerna

Haseljić se nije upisao u strijelce

Ekipa Gorenja Velenja našeg reprezentativca Ibrahima Haseljića je na gostovanju kod Skjerna u utakmici 10. kola Lige prvaka poražena s 35:20.