LIVE!: FINALE KUPA: RK Bosna LO - RK Konjuh 26:24

KRAJ! Rukometaši sarajevske Bosne Lido osiguranje osvojili su Kupa Bosne i Hercegovine. U sjajnoj finalnoj utakmici pobijedili su Konjuh, rezultatom 26:24.

60. minuta: Ferhetbegović je promašio u posljednjem napadu za Konjuh, pa Bosna osvaja Kup BiH.

60. minuta: Kerezović šutira brani Grahovac, uz pomoć prečke! Martinović bio u prodoru, sedmerac za Bosnu 55 sekundi do kraja. Šutira Anisimov, gol, Bosna pred osvajanjem Kupa!

58. minuta: Toromanović sa druge strane fula sedmerac, Omerović brani Konjuh ide po izjednačenje!

57. minuta: Bosna propušta priliku da ode na tri gola razlike. Sedmerac za Konjuh. Pucelj faulirao Đerzića. Ovaj iz sedmerca precizan - drama na Mojmilu!

56. minuta: Grahovac brani šut Bjelobrkovića, velika 15 odbrana golmana Bosne.

55. minuta: Time out tražila klupa Konjuha. Njihov tim će imati možda i najznačajniji napad na utakmici. Pobjedniku Kupa će dobiti osim pehara i medalja i 5.000 maraka od Rukometnog saveza BiH.

53. minuta: Konjuh vraća u život Đerzić svojim sedmim golom. No, Stevanović je uzvratio pa je opet dva gola prednosti za Bosnu.

50. minuta: Omerović je odbranio, a u brzom napadu Đerzić smanjio na jedan razlike. Bosna i sa igračem manje daje gol 24:22.

50. minuta: Pucelj isključen na dvije minute zbog prekršaja. Bosna sa igračem manje, a Kerezović pravi korake i napad za Sarajlije.

49. minuta: Grahovac brani, a Anisimov iz kontre opet postiže gol, možda i prelomni trenuci susreta.

48. minuta: Anisimov drži vodstvo Bosne, opet je precizno šutirao, neodbranjivo za Omerovića - 22:21.

47. minuta: Muhić presjeca pas Bosne ide u kontru i zabija za novo izjednačenje - 21:21.

46. minuta: Ukrajinac Anisimova zabio sa distance za Bosnu, pa Sarajlije opet u prednosti od jednog gola.Konjuh nije iskoristio napad, faul u napadu Đerzića, Bosna ide po plus dva.

45. minuta: Grhovac je bio sporiji, a Ferhatbegović stigao do odbijene lopte i sa zemlje je šraubom poslao u gol Bosne. Konjuh izjednačio na 20:20, strijelac Kerezović.

43. minuta: Jahić nakon odbijene loptre sjajno reaguje i pogađa iz okreta za Bosnu. Konjuh prethodno propustio napad za izjednačenje.

42. minuta: Begić je nakon sjajne akcije opet Konjuh doveo na minus jedan.

40. minuta: Toromanović iz sedmerca zabija deveti gol - 19:17.

39. minuta: Kerezović realizovao kontru Konjuha, a Stevanović isključen zbog prekršaja nad njim kada je šutirao. Erupcija oduševljenja među navijačima Konjuha.

38. minuta: Begić je smanjio na 18:16, a onda je Memić isklječen. Prekid opet izazvali navijači iza gola Konjuha, a onda iz sedmerca Jahićev šut odbranio Omerović.

38. minuta: Mini serija Bosne, Grahovac je odbranio, a Stojanović iz kontre pogodio za 18:15. Toromanović i Ferhetbegović isključeni zbog nedozvoljene igre na crti od šest metara.

37. minuta: Koškanja igrača na terenu, nakon što je Stevanović povisio iz kontakta na 17:15.

36. minuta: Omerović je odbranio u nastvku igre tri udarca Bosnaša. Izjednačio je Konjuh na 14:14, ali sada Bosna vodi golom razlike, pošto je Đerzić zabio za 16:15.

Kraj prvog poluvremena finala Kupa BiH! Nakon prvih 30 minuta igre Bosna LO protiv Konjuha vodi 14:12. Gol za Bosnu dao je Čačić, a za Konjuh Đerzić i Kerezović. Sarajlije su dominirale do 16. minuta, a onda se Konjuh serijom od 6:0 vratio u utakmicu. U nastavku nas po svemu sudeči očekuje neizvjesnih 30 minuta nakon kojih ćemo saznati ko je pobjednik Kupa BiH za sezonu 2007/08...

28. minuta: Toromanović iz sedmerca pogađa za svoj osmi gol, pa je 13:10 za Sarajlije.

27. minuta: Sa druge strane, odličan je i Omerović, brani nemoguće - 10 odbrana. Kerezović daje gol, i opet su Živiničani samo dva gola u zaostatku.

26. minuta: Grahovac ubilježio 10 odbranu na utakmici, a Bosna u narednom napadu preko Anisimova povečala na plus tri.

25. minuta: KOnjuh opet samo na gol zaostatka, jer je s krila pogodio Begić, no Bosna ima Toromanovića koji je zabio svoj sedmi, pa je dva razlike za Bosnu. Bjelobrković zbog prigovora isključen na dva minuta.

24. minuta: Bjelobrković precizan sa linije od devet metara, prizemnim udarcem savladao Grahovca. Manji incidenti na tribinama, koje su izazvali navijači Bosne i Konjuha.

23. minuta: Anisimov prekinuo crnu rupu u igri svog tima, a potom i Toromanović dao svoj šesti od 10 Bosninih golova, pa se sada tri razlike za Sarajlije.

21. minuta: Muhić sa krila opet precizan za seriju svog tima od 6:0. Omerović se izjednačio sa brojem odbrana sa Grahovcem, oba imaju po devet. Obostrano isključenje za Divkovića i Ferhatbegovića, zbog koškanja.

20. minuta: Serija od 5:0 Konjuha u tri minute. Opet su u igri za osvajanje Kupa BiH. Gregor Cvijič, trener Bosne zbog pada u igri svojih igrača uzeoo time - out. Utakmica je opet neizvjesna...

19. minuta: Ferhatbegović je realizovao kontru. Omerović sve bolji na golu Konjuha, zabilježio 8 odbranu. Oko 200 navijača iz Živinica se bude. Đerzić dao gol iz sedmerca, serije Konjuha od 4:0 i sada zaostaju svega tri gola.

18. minuta: Toromanović isključen na 2 minute, pošto je faulirao Bjelobrkovića. Đerzić iz sedmerca pogodio. Bosna prvi put s igračem manje u polju.

16. minuta: Konjuh kao razbijena vojska. Stojanović je povisio na 8:1, a Bjelobrković prvim golom gostiju iz igre smanjio na 8:2.

15. minuta: Isključen je Đerzić, a iz sedmerca pogodio Toromanović. Konjuh u velikim problemima.

13. minuta: Stevanović promašio treći od četiri sedmerca za Bosnu. Omerović odbranio i on je najzaslužniji što njegov tim već sada nije doživio istinski debakl.

12. minuta: Konačno gol Konjuha! Ajdin Đerzić iz sedmerca pogodio za 1:6.

11. minuta: Grahovac je zabilježio i sedmu odbranu. Omerčević iz sedmerca pogađa za 6:0, Konjuh na koljenima, a Bosna juriša ka osvajanju Kupa BiH!

10. minuta: Konjuh i dalje bez gola. Darko Martinović povećao prednost Bosne na 5:0, nakon brzog kontra napada studenata. Četiri gola Toromanovića i jedan Martinovića.

9. minuta: Opet Toromanović, pa je Bosnu odveo na četiri gola prednosti. Konjuh bez gola skoro devet minuta. Time out uzeo je Emir Junuzović, trener Konjuha.

7. minuta: Toromanović - Konjuh 3:0. Prethodno Grahovac obranio još jedan šut Živiničana - šesta odbrana fantastičnog Grahovca.

6. minuta: Grahovac je briljantan uknjižio i petu odbranu u finalnom susretu. Novi sedmerac za Bosnu, Omerović brani Stojanovićev udarac! Drugi sedmerac Stojanović nije realizovao.

5. minuta: Grahovac opet odbranio, tri napada gotiju bez realizacije. Toromanović fauliran za sedmerac, no Stojanović pogodio stativu. Oba tima promašila po sedmerac. Konjuh kompletan Đerzić u igri nakon isključenja.

3. minuta: Grahovac odbranio sedmerac, a Toromanović bio neumoljiv i u drugom napadu Bosne LO - 2:0.

2. minuta: Nakon što je Grahovac odbranio, Toromanović postigao prvi gol za Bosnu, sa linije od šest metara - 1:0.

Finale Kupa BiH između Bosne LO i Konjuha sudiće krajiške sudije, Vejsil Beširević iz Bihaća i Emir Dautović iz Cazina. Prvi napad na meču imaju Živinićani.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Intonirana je himna Bosne i Hercegovine koja je pozdravljena od aktera finala i oko 1.500 gledalaca u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu. U finalu Kupa BiH igraju dva prvoplasirana tima nakon 18. kola Premijer lige BiH, što nam daje za pravo da kažemo da ćemo gledati dobru utakmicu trenutno najkvalitetenijih u državi.

Finalni susret kupa BiH za rukometaše za nekih dvadesetak minuta počeće u dvorani "Ramiz Salčin" na sarajevskom Mojmilu. U današnjem susretu Studenti će preko RK Konjuha pokušati doći do prve od dvije titule koje su najavili, a tok susreta možete pratiti uživo na www.SportSport.ba