LIVE! RK Bosna (S) - RK Bosna (V) 35:24

KRAJ! Rukometaši Bosne LO savladali su Bosnu iz Visokog sa 35:24, te tako obezbjedili plasman u finale Kupa BiH, gdje će se sutra u 16 sati susresti sa Konjuhom.

50. minut - Igra Visočaka u potpunosti se raspala i čini se da je deset minuta prije kraja jasno da je Bosna LO drugi finalista Kupa BiH. Sarajlije su otišle na velikih plus trienaest i riješili pitanje pobjednika.

40. minut - Novi peh za Bosnu LO, povrijedio se Petar Kapisoda, koji je iznesen s parketa. Ipak, prednost Studenata nije u pitanju ni u jednom trentuku, trenutno vode 20:13.

35. minut - I u nastavku ista slika na terenu. Muhamed Mustafić je promašio dva sedmerca, Šabanović i pored povrede odlično brani i održava prednost Studenata. Anisimov pogodio za plus sedam, što je najveća prednost Bosne LO.

POLUVRIJEME - Rukometaši Bosne LO iz Sarajeva zasluženo vode nakon prvih pola sata utakmice polufinala Kupa BiH protiv Bosne iz Visokog sa 15:10.

28. minut - Iako je Bosna LO igrala sa samo četiri igrača na parketu, Visočaci tu prednost nisu iskoristili, pa Studenti i dalje imaju veliku prednost - 14:8.

24. minut - Bosna je otišla na maksimalnih sedam golova razlike, i to najviše zahvaljujući Omerčeviću, koji je postigao 5 golova.

20:30 19. minut. Golman Visočaka Adis Hadžić još uvijek nema niti jednu odbranu, dok je s druge strane Šabanović, koji je povrijeđen, uspio odbraniti pet lopti, pa Bosna LO vodi sa 9:5.

20:25 13. MINUTA Darko Martinović je nadskočio odbranu Visočaka i pogodio za 6:3, održavajući tako prednost od tri razlike za Studente.

20:20 Igra se izuzetno čvrsto i agresivno u odbrani, i zato nismo vidjeli mnogo golova u prvih devet minuta. Za sada "dominiraju" promašaji na obje strane i rastrzana igra u napadu. Ipak, Sarajlije su nešto bolje - Omerčević postiže gol za velikih plus 3.

20:13 Bosna LO nakon prve četiri minute vodi sa 2:1. Poveli su Visočaci, koji su u dva susreta u četvrtfinalu izbacili dosadašnjeg vlasnika pehara za pobjednika Kupa - banjalučki Borac.

20:08 Za nekoliko trenutaka početi će druga polufinalna utakmica Kupa Bosne i Hercegovine za rukometaše. Finalni turnir igra se u Sarajevu, a nakon što je danas Konjuh obezbjedio plasman u finale, s istim ciljem u međusobni dvoboj ulaze dvije Bosne - sarajevska i visočka.