)
Izviđač još jednom pokazao zašto je prvak BiH, Hercegovina i Čapljina ispali iz lige

Nekoliko jako dobrih utakmica

Esmer Oštraković, foto: Emir Dindić

Sinoć je odigrano šest utakmica u okviru 25. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je slavio na gostovanju kod Hercegovine, te je na taj način poslao svog domaćina na ovoj utakmici u niži rang.

Iako je na poluvremenu rezultat bio 12:12, u drugom dijelu utakmice gosti su bili bolji za jedan gol, te su ostvarili pobjedu od 24:23. To je značilo poraz Hercegovine, te je tako potvrđen njihov put u niži rang.

Rukometaši Konjuha na svom terenu su ostvarili pobjedu protv Čapljine koja je također od naredne sezone drugoligaš.

Prvo poluvrijeme bilo je koliko-toliko neizvjesno, ali u drugom poluvremenu Konjuh igra dosta bolje i na kraju upisuje pobjedu od 38:28.

Remi je viđen u Maglaju. Domaći tim dočekao je Gračanicu, te su imali prednost od 15:11 na poluvremenu ove utakmice.

Ipak, gosti iz Gračanice sjajnom igrom u drugom poluvremenu dolaze do boda na ovoj utakmici, a susret je završen rezultatom 24:24.

Izviđač je napravio veliki preokret u drugom poluvremenu utakmice koja je sinoć odigrana u Tuzli.

Sloboda je imala prednost od 17:13 nakon prvog poluvremena, ali onda je uslijedio preokret gostiju koji su slavili sa 31:29.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Još dva remija viđena su sinoć. Jedaj ne bio u Doboju gdje su remizirali Sloga i Goražde. Konačan rezultat bio je 33:33.

Također Vogošća i Leotar podijelili su bodove, a utakmica je završena remijem od 27:27.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: