Rukometaši Konjuha u finalu Kupa BiH

Finalni turnir u Sarajevu

Rukometaši Konjuha prvi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su danas u prvoj polufinalnoj utakmici finalnog turnira u Sarajevu pobijedili dobojsku Slogu -32:29.

Junak njihovog trijumfa bio je golman Sadik Omerović koji je zabilježio čak 20 odbrana, a bolji od ostalih bili su Đerzić sa 10 golova i Kerezović koji je postigao sedam.

Dobojlije su bolje otvorile utakmice i bili su u prednosti do 21. minuta. Međutim, tada dolazi do pada u njihovoj igri, pa Konjuh na odmor odlazi sa golom viška. Utakmica je riješenja u prvih 12 minuta nastavka igre, kada je na golu briljirao Omerović, a Konjuh se odlijepio na 23:15, što je bilo nedostižno do kraja susreta za Dobojlije.

Sloga - Konjuh 29:32 (13:14)
Dvorana «Ramiz Salčin – Mojmilo» u Sarajevu. Gledalaca: 600. Sudije Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba Prijedor). Sedmerci: Sloga 7 (6), Konjuh 5 (3). Isključenja: Sloga 18 minuta, Konjuh 10 minuta. Crveni karton: Velibor Manić (Sloga).

SLOGA: Dejanović, Pavlović, Grbić 1, Galiot 2, Pjetlović 9, Stanković, Madžarević 1, Mišanović, Panić, Kalenić 6, Stojanović 1, Mešić 6, Manić 3, Hodik. Trener: Jasmin Unkić.
KONJUH: Savić, Labendž 1, Đerzić 10, Memić, Aljić 2, Kerezović 7, Rahimić, Bečar, Muhić 3, Burgić, Begić 5, Ferhatbegović, Bjelobrković 4, Omerović. Trener: Emir Junuzović.
Od 20 sati u drugom polufinalu igraju Bosna LO iz Sarajeva i Bosna iz Visokog.

Finale je sutra u 16 sati u dvorani «Ramiz Salčin-Mojmilo».