Rukometaši Vogošće u Zenici savladali Čelik

Gostima derbi 16. kola

Dino Kurbegović, foto: Mahir Sarajlić

U derbiju 16. kola Premijer lige za rukometaše Vogošća je u Zenici savladala Čelik (26:24).

Domaći rukometaši su mnogo bolje otvorili susret i većim dijelom prvog poluvremena su imali prednost, da bi na odmor otišli sa viškom od četiri gola (13:9).

Međutim, u drugom dijelu se gosti bude, sjajan je na golu Mirza Haseljić, koji svojim odbranama izluđuje rukometaše Čelika, čija se prednost topila iz minuta u minut.

Na kraju gosti iz Vogošće su slavili, a domaći su razočarani suđenjem braće Konjičanin iz Visokog.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Divković i Medžić sa po sedam pogodaka, dok su Kadić sa osam, te Jolović sa šest pogodaka bili najefikasniji kod Čelika.