Premijer liga za rukometaše
Studenti protiv Skauta u 7., hercegovački derbi u 12. kolu
Utakmicama 1. kola koje su na rasporedu u subotu i nedjelju počinje nova rukometna premijerligaška sezona.
Premijer ligu će sačinjavati 14 klubova, četiri bosanskohercegovačka kluba bi trebala izboriti nastup na evropskoj sceni ukoliko Evropska rukometna federacija ne kazni naš Savez jer su svi muški klubovi odustali od učešća u Evropi u ovoj sezoni.
Posljednje 13. kolo jesenjeg dijela sezone na rasporedu je 5. i 6. decembra, a 14. kolo na rasporedu je 6. i 7. februara naredne godine, dok se 26. kolo igra 24. aprila 2015. godine.
Derbi sezone i susret koji bi mogao možda i odlučiti jesenjeg prvaka, onaj između sarajevske Bosne i Izviđača na rasporedu je u 7. kolu. dok se hercegovački derbi između Zrinjskog i Izviđača igra u 12. kolu.
Premijer liga za rukometaše
Raspored
1. kolo, 6. i 7. septembar:
Bosna (V) - Zrinjski
Krivaja - Izviđač
Gračanica - Lokomotiva
Sloboda - Prijedor
Derventa - Čelik
Konjuh - Gradačac
Vogošća - Bosna (S)
2. kolo, 12. i 13. septembar:
Zrinjski - Bosna (S)
Gradačac - Vogošća
Čelik - Konjuh
Prijedor - Derventa
Lokomotiva - Sloboda
Izviđač - Gračanica
Bosna (V) - Krivaja
3. kolo, 19. i 20. septembar:
Krivaja - Zrinjski
Gračanica - Bosna (V)
Sloboda - Izviđač
Derventa - Lokomotiva
Konjuh - Prijedor
Vogošća - Čelik
Bosna (S) - Gradačac
4. kolo, 26. i 27. septembar:
Zrinjski - Gradačac
Čelik - Bosna (S)
Prijedor - Vogošća
Lokomnotiva - Konjuh
Izviđač - Derventa
Bosna (V) - Sloboda
Krivaja - Gračanica
5. kolo, 3. i 4. oktobar:
Gračanica - Zrinjski
Sloboda - Krivaja
Derventa - Bosna (V)
Konjuh - Izviđač
Vogošća - Lokomotiva
Bosna (S) - Prijedor
Gradačac - Ćelik
6. kolo, 10. i 11. oktobar:
Zrinjski - Čelik
Prijedor - Gradačac
Lokomotiva - Bosna (S)
Izviđač - Vogošća
Bosna (V) - Konjuh
Krivaja - Derventa
Gračanica - Sloboda
7. kolo, 17. i 18. oktobar:
Sloboda - Zrinjski
Derventa - Gračanica
Konjuh - Krivaja
Vogošća - Bosna (V)
Bosna (S) - Izviđač
Gradačac - Lokomotiva
Čelik - Prijedor
8. kolo, 24. i 25. oktobar:
Zrinjski - Prijedor
Lokomotiva - Čelik
Izviđač - Gradačac
Bosna (V) - Bosna (S)
Krivaja - Vogošća
Gračanica - Konjuh
Sloboda - Derventa
9. kolo, 7. i 8. novembar:
Derventa - Zrinjski
Konjuh - Sloboda
Vogošća - Gračanica
Bosna (S) - Krivaja
Gradačac - Bosna (V)
Čelik - Izviđač
Prijedor - Lokomotiva
10. kolo, 14. i 15. novembar:
Zrinjski - Lokomotiva
Izviđač - Prijedor
Bosna (V) - Čelik
Krivaja - Gradačac
Gračanica - Bosna (S)
Sloboda - Vogošća
Derventa - Konjuh
11. kolo, 21. i 22. novembar:
Konjuh - Zrinjski
Vogošća - Derventa
Bosna (S) - Sloboda
Gradačac - Gračanica
Čelik - Krivaja
Prijedor - Bosna (V)
Lokomotiva - Izviđač
12. kolo, 28. i 29. novembar:
Zrinjski - Izviđač
Bosna (V) - Lokomotiva
Krivaja - Prijedor
Gračanica - Čelik
Sloboda - Gradačac
Derventa - Bosna (S)
Konjuh - Vogošća
13. kolo, 5. i 6. decembar:
Vogošća - Zrinjski
Bosna (S) - Konjuh
Gradačac - Derventa
Čelik - Sloboda
Prijedor - Gračanica
Lokomotiva - Krivaja
Izviđač - Bosna (V)
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.