Težak poraz Čelika na gostovanju u Derventi

Zaostala utakmica 12.kola Premijer lige

Dino Kurbegović

Nakon uspješnog nastupa u Evropi, rukometaši Čelika u zaostaloj utakmici 12.kola gostovali su kod tradicionalno neugodne Dervente.

Izabranici trenera Zorana Dokića u 2. poluvremenu su slomili otpor oslabljenih gostiju iz Zenice kojima je ovo bio šesti prvenstveni poraz. Prvi dio meča (16:12) protekao je u rezultatskoj prednosti Vukašina Zekića i saigrača. Tek u nastavku domaća ekipa zaigrala je znatno bolje, pa je bilo upitno samo s koliko golova razlike će slaviti novu pobjedu, do konačnih 37:25.

Kod Dervente najbolji Zekić i nekadašnji igrač Čelika Goran Šarenac, a kod "crveno - crnih" najbolji je bio Aldin Begagić koji je postigao čak 12 golova.

Derventa - Čelik 37:25 (16:12)

DERVENTA - Sportska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Ivor Hrstić (Čapljina) i Dario Šimić (Mostar). Delegat: Arijana Vojić (Bihać).

DERVENTA: Subotić, Živanić 2, Sibinčić 2, Đurđević, Lukić, Zemunović 6, Milinković, Drinić, Nikolić, Škrga, Stanković, Marčeta 4, Starčević, Goran Šarenac 9, Pekić 2, Vukašin Zekić 12. Trener: Zoran Dokić.

ČELIK: Polić, Hadžić 1, Mehić 1, Memić 2, Mujanović, Bajramović 2, Sirčo, Aldin Begagić 12, Birdahić 1, Ćosić, Begović 2, Duvnjak, Dervenčić 4. Trener: Senad Skopljak.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Nakon 12.kola Derventa ima omjer od sedam pobjeda, jedan remi, te četiri poraza, te su trenutno na 4. mjestu tabele, dok su Zeničani upisali i šesti poraz, uz isto toliko pobjeda i trenutno zauzimaju šesto mjesto na tabeli rukometne Premijer lige BiH.