Tijesna pobjeda Borca u Doboju, Maglaj ostvario laganu pobjedu protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa

KUP BiH

E. Oštraković

Rukometaši Borca ostvarili su pobjedu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici na gostovanju kod Sloge u Doboju.

U vrlo izjednačenoj i tvrdoj utakmici Borac je ostvario pobjedu od 27:26, te je tako jednom nogom zakoračio u Final Four.

Prvo poluvrijeme okončano je neriješenim rezultatom, a bilo je 12:12, ali je Borac bio nešto bolji u drugom dijelu, te je ostvario tijesnu pobjedu.

Pobjedu je ostvarila i ekipa Maglaja i to na domaćem terenu protiv ekipe Sloge iz Gornjeg Vakufa, a rezultat je bio 29:22.

U prvom poluvremenu viđena je dosta izjednačena igra, a Maglaj je na odmor otišao sa vodstvom od 15:12.

Do kraja utakmice domaći su samo povećali svoje vodstvo, te će u Gornjem Vakufu braniti prednost od sedam razlike.