Vardar pregazio Zagreb

Lagan trijumf prvaka Evrope

Rukometaši Vardara razbili su u 7. kolu Lige prvaka na gostovanju Zagreb rezultatom 29:23.

Zagrebački tim je pružio još jednu jako lošu partiju. Aktuelni prvak Evrope je svaku grešku koristio i na kraju je slavio pobjedu od šest golova razlike.

Kompletan meč je protekao u dominaciji skopskog tima. Zagreb je imao jedinu prednost od 1:0 na otvaranju, ali Vardar je već u prvom poluvremenu pokazao kako domaći igrači nemaju šta tražiti u ovom duelu. Lagano su na poluvremenu stekli plus pet (10:15) i ovu prednost u nastavku nisu ispuštali.

Išla je prednost i do devet razlike, ali je Vardar u finišu malo spustio ritam i Zagreb je uspio da dođe na konačnih minus šest.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ivan Čupić sa sedam golova, Vuko Borozan je dodao šest, dok je kod Zagreba Stipe Mandalinić postigao šest.