Wetzlar bolji od Stuttgarta, Burić odlično branio

Upisao sedam odbrana

E. Ganibegović

Wetzlar je u 15. kolu Bundeslige zasluženo trijumfovao nad Stuttgartom rezultatom 29:23.

Dobru partiju u redovima domaće ekipe pružio je bh. reprezentativac Benjamin Burić sa sedam odbrana.

Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Wetzlaru, koji je nakon 30 minuta susreta imao prednost od sedam golova, 16:9.

U nastavku meča gosti su zaigrali nešto kvalitetnije, međutim bez obzira na to u ovome susretu nisu mogli izvući pozitivan rezultat.

Poslije 15 kola Wetzlar se nalazi na devetoj poziciji sa šest pobjeda, dva neriješena rezultata i sedam poraza.