Željo bolji od Katarine
Ženski rukometni klub Željezničar

Premier liga za rukometašice

Adnan Beganović

Odigrane su tri preostale utakmice 9. kola Premier lige u rukometu za žene. Ovo kolo obilježila je utakmica između Željezničara i Katarine u Hadžićima.

U derbi utakmici 9. kola Premier lige u rukometu za žene u Hadžićima je odigrana triler utakmica. Sam početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri da bi se gošće iz Mostara pred kraj poluvremena odvojila na četri gola viška. U tim momentima nitko od prisutnih gledalaca nije mogao naslutiti da bi se Željo mogao vratiti u ovu utakmicu. Međutim u drugom poluvremenu na teren kao da je izišla druga ekipa i "plave" cure su sigurnom igrom, pogotovo u odbrani, sustizale razliku, da bi u 50. minuti povele sa dva gola razlike.

U zadnji minut susreta ušlo se pri neriješenom rezultatu, a 20 sekundi prije kraja utakmice sudije odsvirale sedmerac za Želju kojeg je Muharemović Arijana sigurno realizirala. U tom momentu trener gošći uzima time out i u zadnjih 20 sekundi ulazi bez golmana sa sedam igračica na terenu s željom da anulira prednost u svom napadu.

Ekipa Katarine stvorila je višak na krilu, ali odlični golman Želje Botić skida zicer i donosi svom timu tri boda, kojima borbene "plave" dolaze na treće mjesto Premierligaške tablice.

Željezničar - Katarina 26:25 (11:15)
Dvorana KSiRC Hadžići. Gledalaca 300.
Sudije: Dejanović i Marčetić. Delegat: Alpeza Zdenko. Isključenja:Željezničar 4,Katarina 6 minuta. Sedmerci: Željezničar 5(5), Katarina 5(3).

ŽRK Željezničar: Žiko, Makaš, Muharemović, Dervišević 3, Konaković 5, Dejanović 3, Halilović 4, Sarajlić 3, Malanović, Džankić, Botić, Delalić, Smajlović 4, Muharemović A.4.
ŽRK Katarina: Gudelj, Kožulj, Marić 4, Vidović 1, Pehar 3, Nikolić M. 1, Orlović 2, Čavar 10, Mikulić 1, Nikolić, Kožulj I. 3, Pažin, Zovko, Ilić.
U ostalim večerašnjim utakmicama Borac je rutinski savladao Goražde rezultatom 34:27 (19:15), dok je Zrinjski porazio Ilidžu 31:22 (19:9).