Aktuelna osvajačica Wimbledona zaustavljena u 2. kolu

Muguruza se oprašta od Londona

Aktuelna osvajačica Wimbledona Garbine Muguruza oprostila se danas od Londona iznenađujućim porazom od Alison Van Uytvanck rezultatom 2:1.

Iako je španska teniserka osvojila prvi set, moglo se vidjeti da će je danas čekati izuzetno težak zadatak, ispostavit će se i nepremostiv. Muguruza je slavila sa 7:5, da bi potom Van Uytvanck uzvratila i sa 6:2 u drugom setu stigla do poravnanja.

U odlučujućem, trećem setu Belgijanka je ponovo slavila sa 6:2 i tako došla do velike pobjede i plasmana u treće kolo.

Alison Van Uyvanck će tamo igrati protiv Anett Kontaveit, a Wimbledon će sasvim sigurno dobiti novu pobjednicu u ženskon konkurenciji.