Schwartzman bez šansi protiv mladog Nijemca
Alexander Zverev pobjednik ATP turnira u Koelnu
Njemački tenisač Alexander Zverev pobjednik je ATP turnira u njemačkom Koelnu.
On je večeras u finalnom meču bez ikakvih problema savladao argentinskog igrača Diega Schwartzmana s 2:0 po setovima (6:2, 6:1).
Mladi Nijemac večeras nije naišao ni na kakav otpor od omalenog Argentinca koji kada je u formi zna na muke baciti najbolje igrače svijeta. Polufinalni meč u kojem je preokrenuo skoro izgubljen meč protiv Španjolca Davidovicha-Fokine izgleda iscrpio je svu snagu iz sjajnog Diega Schwartzmana. Zverev je bio dosta svježiji, nije gubio poene na početnom udarcu, a u gotovo svakom gemu na servis Argentinca Zverev je pravio ogroman pritisak.
Sve to je rezultiralo činjenicom da je na kraju Schwartzman došao do samo tri gema a Zverev je zasluženo podigao svoj novi ATP trofej.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.