Bašić iznenadio Veselyja i izjednačio na 2:2, Brkić i Forejtek odlučuju o pobjedniku
Bašić je slavio sa 7:6, 6:3

Bh. teniser je odigrao sjajan meč

S. Pašalić

Teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine uspjela je izjednačiti protiv Češke na 2:2 u četvrtom meču Davis Cupa Prve grupe Euro-afričke zone.

Nakon što su Brkić i Bašić u parovima ranije danas stigli do pobjede protiv Lehecheka i Veselyja sa 7:6, 6:3, na teren su izašli Bašić i Vesely i odmjerili snage.

Mirza Bašić je na kraju stigao do pobjede rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:3 iako je Čeh bio favorit u ovom meču.

U prvom setu su oba tenisera bila sigurna na svom servisu te se otišlo u tie-break koji je Bašić na kraju osvojio sa 9:7.

Drugi set je slično počeo, a onda je naš teniser uzeo break Veselyju i poveo sa 4:2, ali je Čeh odmah uzvratio i uzeo break Bašiću.

Ipak, Mirza nakon toga ponovo uzima break Veselyju i nakon toga završava posao i osvaja ovaj set sa 6:3 i dobija meč.

Sada će o pobjedniku odlučivati peti meč u kojem se sastaju Tomislav Brkić i Jonas Forejtek.